Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.stu.cn.ua/123456789/15792
Назва: Кваліметричний підхід до визначення ступеня довіри до програмного забезпечення
Інші назви: Qualimetric approach to determining the degree of software confidence
Квалиметрический подход к определению степени доверия программному обеспечению
Автори: Нестеренко, С. О.
Акименко, А. М.
Ключові слова: програмне забезпечення
довіра
функціональна придатність
точність
легальність походження
сертифікація
кваліметричний підхід
software
confidence
functional suitability
accuracy
legality of origin
certification
qualimetric approach
программное обеспечение
доверие
функциональная пригодность
точность
легальность происхождения
сертификация
квалиметрический подход
Дата публікації: 2017
Видавництво: Чернігів: ЧНТУ
Серія/номер: Технічні науки та технології; № 3 (9)
Короткий огляд (реферат): Актуальність теми дослідження. Люди, які приймають рішення, та користувачі складного програмного забезпечення (ПЗ) здебільшого нездатні виносити обґрунтоване судження про його якість і надійність. Практично люди приймають рішення, спираючись на фактор довіри. Тому розробка методів оцінки ступеня довіри до ПЗ актуальна. Постановка проблеми. Програмне забезпечення та методи його об’єктивного оцінювання є складними. Тому потрібно визначити методи непрямого оцінювання якості ПЗ на підставі факторів довіри, одержати які значно легше. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Багато авторів аналізували феномен довіри, зокрема до технічних систем. Учені згодні з тим, що довіра полягає не в чому іншому, як у прийнятті можливості за дійсність. Виділення не вирішених раніше частин загальної проблеми. Ступінь довіри до технічних систем досі оцінювався якісно, за допомогою словесних описів. Це не дозволяло порівнювати системи за ступенем довіри до них. Постановка завдання. Для проведення об’єктивної оцінки потрібно формалізувати показники довіри у числовому уявленні й запропонувати спосіб зводити їх до єдиного комплексного показника. Виклад основного матеріалу. Часткові показники довіри поділяються на функціональні та репутаційні. Функціональними показниками пропонується вважати функціональну придатність ПЗ та його точність. Репутаційними показниками пропонується вважати легальність походження, легальність одержання копії ПЗ, зовнішню сертифікацію та комерційну успішність. У роботі запропоновано метод чисельної оцінки цих показників. Висновки. Фактор довіри до програмного забезпечення починає відігравати все помітнішу роль при його використанні. Способом визначення ступеня довіри до ПЗ є формалізоване визначення кількісних функціональних і репутаційних непрямих показників довіри. Далі можна одержати комплексну оцінку ступеня довіри, а вже на її підставі приймати рішення про можливість використання ПЗ.
Опис: Нестеренко, С. О. Кваліметричний підхід до визначення ступеня довіри до програмного забезпечення / С. О. Нестеренко, А. М. Акименко // Технічні науки та технології. – 2017. – № 3 (9). – C. 115-122.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.stu.cn.ua/123456789/15792
Розташовується у зібраннях:Акименко А. М.: наукові статті
№3 (9)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
300.pdfстаття447,15 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.