Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.stu.cn.ua/123456789/15804
Назва: Структурні моделі засобів дистанційного зондування для застосування в галузі точного землеробства
Інші назви: Structural models of remote sensing equipment for application in the precision farming field
Структурные модели средств дистанционного зондирования для применения в сфере точного земледелия
Автори: Житник, О. Е.
Бальченко, І. В.
Ключові слова: дистанційне зондування
аерокосмічна зйомка
аерофотозйомка
безпілотні літальні апарати
сканування
розпізнавання образів
точне землеробство
remote sensing
aerospace survey
aerial photography
unmanned aerial vehicles
scanning
pattern recognition
precision agriculture
дистанционное зондирование
аэрокосмическая съемка
аэрофотосъемка
беспилотные летательные аппараты
сканирование
распознавание образов
точное земледелие
Дата публікації: 2017
Видавництво: Чернігів: ЧНТУ
Серія/номер: Технічні науки та технології; № 3 (9)
Короткий огляд (реферат): Актуальність теми дослідження. Завдяки бурхливому розвитку інформаційні технології все більше знаходять своє практичне значення в багатьох сферах, серед яких сільське господарство. Агропідприємства зацікавлені у підвищенні показників своїх врожаїв, але для цього необхідно постійно слідкувати за станом посівів та оперативно реагувати на несприятливі чинники. Оскільки їхні земельні площі є достатньо великими за своїми розмірами, то раціонально залучити до технологічного процесу засоби дистанційного зондування, які б забезпечили аграріїв своєчасним збором даних для визначення стану сільськогосподарських культур. Постановка проблеми. Існують різні підходи для проведення процесу дистанційного зондування. За наземними об’єктами можна слідкувати на космічному, повітряному чи наземному рівнях. Тому постає завдання вирішити, який саме рівень є найбільш відповідним для проведення досліджень стану сільськогосподарських культур на полях агропідприємств. Аналіз останніх досліджень і публікацій. На сьогодні тема дистанційного зондування є досить популярною, зокрема тема його використання для сільськогосподарських цілей. Нею займаються як зарубіжні вчені, так і вітчизняні науковці, значущість робіт яких важко недооцінити. Виділення не вирішених раніше частин загальної проблеми. Нині постає завдання для розгляду та обґрунтування, дані якого рівня досліджень дистанційного зондування є відповідними для визначення експертом чи експертною системою уражень культурних рослин на полях. Постановка завдання. Необхідно розглянути три рівні досліджень – космічний, повітряний та наземний – та обрати найбільш відповідний підхід для проведення моніторингу стану сільськогосподарських культур з метою подальшого аналізу та виявлення їхніх уражень. Виклад основного матеріалу. Дистанційне зондування на рівні космічних досліджень хоча і дозволяє отримати зображення полів, але просторова роздільна здатність сучасних оптико-електронних систем, встановлених на них, та дорожнеча знімків не сприяють їхньому залученню до моніторингу земельних ділянок полів. Натомість знімки, зроблені на повітряному рівні, є більш практичним підходом для агропідприємств, але й вони не позбавлені недоліків. У свою чергу, наземні дослідження є найбільш точним способом визначити ураження культурних рослин на полях, але такий підхід є досить трудомістким та неоперативним, що також змушує шукати інші варіанти. Висновки. Розглянувши усі рівні досліджень полів, жоден з них не виявився однозначно кращим, але при комбінації повітряного та наземного рівня результати спостережень за полями мають бути найбільш точними та ефективними.
Опис: Житник, О. Е. Структурні моделі засобів дистанційного зондування для застосування в галузі точного землеробства / О. Е. Житник, І. В. Бальченко // Технічні науки та технології. – 2017. – № 3 (9). – C. 123-128.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.stu.cn.ua/123456789/15804
Розташовується у зібраннях:№3 (9)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
301.pdfстаття502,99 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.