Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.stu.cn.ua/123456789/19864
Назва: Ефективність керуючого впливу на структурований об’єкт як числова характеристика міжрівневого балансу
Інші назви: Efficiency of managing impact on a structured object as a numerical characteristic of inter-level balance
Автори: Дубягін, О. Б.
Гур’єв, В. І.
Фірсова, І. В.
Ключові слова: втрати
ефективність
керуючий вплив
коефіцієнт
міжрівневий баланс
об’єкт
поповнення
сальдо
losses
efficiency
control action
coefficient
inter-level balance
an object
replenishment
balance
Дата публікації: 2020
Видавництво: Чернігів: ЧНТУ
Серія/номер: 1;(19)
Короткий огляд (реферат): Актуальність теми дослідження. Кількісна оцінка ефективності керуючого впливу на структурований об’єкт, який зазнає неочікувані втрати або поповнення щодо ознаки, вимірюваної в його одиниць у шкалі відношень, є актуальною для розв’язання управлінських задач будь-якого галузевого спрямування. Постановка проблеми. Існуючі методики оцінки не враховують фактор пересування одиниць об’єкта з одного рівня ознаки на інший, внаслідок чого структурний аналіз результатів впливу є неповним. Подолати цю проблему вдається завдяки застосуванню агрегованих балансових показників міжрівневого пересування одиниць об’єкта. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Запропонована раніше система показників міжрівневого балансу, до яких належать і балансові показники пересування одиниць об’єкта, представляє ці показники як у значеннях рівневої чисельності останніх, так і в значеннях вимірюваної у них ознаки. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Оцінка ефективності впливу через складові балансу, пояснювані міжрівневим пересуванням одиниць об’єкта. Постановка завдання. Сформулювати коефіцієнти ефективності керуючого впливу на структурований об’єкт на основі показників міжрівневого балансу, представлених в агрегатній формі. Виклад основного матеріалу. Структурні зрушення керованого об’єкта пропонується оцінювати абсолютними та середніми балансовими показниками міжрівневого пересування його одиниць, представленого альтернативними його категоріями: прогресивним та регресивним пересуванням. Порівняння між собою цих показників, як складових балансу, що представляють очікувані та не очікувані пересування, дає уявлення про ефективність керуючого впливу на об’єкт у виді однойменного коефіцієнта. Оскільки показники балансу представлені на різних рівнях їх систематизації за критеріями «ступінь агрегування» та «межі руху», то і коефіцієнти ефективності можуть визначатися у відповідних видових категоріях, як рівневі або групові. Висновки відповідно до статті. Запропоновані коефіцієнти дозволяють пояснити ефективність керуючого впливу на структурований об’єкт фактором міжрівневого руху його одиниць.
Опис: Дубягін, О. Б. Ефективність керуючого впливу на структурований об’єкт як числова характеристика міжрівневого балансу / О. Б. Дубягін, В. І. Гур’єв, І. В. Фірсова // Технічні науки та технології. - 2020. - № 1 (19). - С. 133-139.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.stu.cn.ua/123456789/19864
Розташовується у зібраннях:Технічні науки та технології. – 2020. – №1 (19)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Дубягін.pdfСтаття363,92 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.