Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.stu.cn.ua/123456789/27113
Назва: Оцінювання процесу управління енергетичною безпекою держави: методичний аспект
Інші назви: Evaluation of the state energy security management process: methodological aspect
Автори: Щуров, І.
Ключові слова: security
energy security
assessment methodology
management process
threats
energy sector
безпека
енергетична безпека
методика оцінювання
процес управління
загрози
енергетичний сектор
Дата публікації: 2022
Видавництво: Чернігів : НУ "Чернігівська політехніка"
Серія/номер: Проблеми і перспективи економіки та управління;№ 4 (32)
Короткий огляд (реферат): В умовах мінливого середовища оцінка процесу управління енергетичною безпекою держави є важливою складовою забезпечення стійкості та стабільності функціонування енергетичної системи держави. Ефективне оцінювання передбачає застосування системних методів та інструментів оцінки, що дозволять визначити потенційні загрози, вимоги до безпеки, ризики та вразливості енергетичної системи. Отже, одні методи базуються на розробці та використанні ключових показників ефективності управління, що дозволяють відстежувати динаміку розвитку енергетичної системи та виявляти можливості для поліпшення її стану. Інші базуються на проведенні аналізу загроз і слабких сторін енергетичної системи, що дозволяють визначити потенційні загрози для енергетичної системи, оцінити ймовірність їх виникнення та встановити рівень ризику. Зважаючи на виклики сьогодення, особливої актуальності заслуговує пошук найбільш результативної методики оцінювання процесу управління енергетичною безпекою держави. Метою статті є систематизація методики щодо оцінювання процесу управління енергетичною безпекою держави та запропонувати найбільш результативну з них, що дасть змогу рекомендувати її до застосування на рівні держави. У процесі дослідження використано такі методи, як групування, що дали змогу розподілити показники за основними групами методик; наукової абстракції – для виокремлення основних методик; порівняння – для визначення методики, яка найповніше відображає реальний стан енергетичної безпеки держави. Досліджено методики оцінювання процесу управління енергетичною безпекою держави. Визначено, що оцінка процесу управління енергетичною безпекою держави є складним завдання, що вимагає використання різноманітних методик та підходів. Систематизовано методики оцінювання процесу управління енергетичною безпекою держави. Виділено методики інтегрального оцінювання, економічного аналізу, ідентифікації рівня енергетичної безпеки, методологічних порад та ідентифікації загроз. Встановлено, що кожна з цих методик має свої переваги та недоліки, і вибір конкретної з них залежить від поставленої задачі, об’єкта дослідження та наявної інформації. Зосереджено увагу на важливості забезпечити достовірність та об'єктивність отриманих результатів, що може бути досягнуто за допомогою використання відповідних даних та інформації, а також застосування наукових методів та стандартів.
Опис: Щуров, І. Оцінювання процесу управління енергетичною безпекою держави: методичний аспект / І. Щуров // Проблеми і перспективи економіки та управління. - 2022. - № 4 (32). - С. 87-96.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.stu.cn.ua/123456789/27113
Розташовується у зібраннях:Проблеми і перспективи економіки та управління. – 2022. – №4 (32)

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
87-96.pdfстаття401,4 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.