Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.stu.cn.ua/123456789/27669
Назва: Ознаки та наслідки обходу закону в міжнародному приватному праві України
Інші назви: Signs and consequences of bypassing the law in the international private law of Ukraine
Автори: Барабаш, А. Г.
Никипорець, І. О.
Ключові слова: обхід закону
прив’язка
колізійна норма
нікчемний правочин
правопорушення
форма правочину
обсяг дієздатності,
публічний порядок
bypassing of the law
binding
conflict rule
insignificant transaction
offense
form of transaction
scope of legal capacity
public order
Дата публікації: 2021
Видавництво: Запоріжжя
Серія/номер: ;№ 5
Короткий огляд (реферат): Стаття присвячена дослідженню ознак і наслідків обходу закону в міжнародному приватному праві України. З легітимного й доктринальних визначень обходу закону авторки статті виділяють такі ознаки: поняття обходу закону пов’язується з незастосуванням прив’язки колізійної норми Закону України «Про міжнародне приватне право»; обхід закону втілюється в активних вольових діях суб’єкта, які можуть здійснюватися як у формі умислу, так і з необережності; обхід закону є правопорушенням, специфічність якого проявляється в юридичній відповідальності; юридична відповідальність за обхід закону полягає в невизнанні державою наслідків обходу закону. Правочин, який виник унаслідок обходу закону, є нікчемним і може бути оскарженим у суді. Першу групу нікчемних правочинів, які виникають унаслідок обходу закону, авторки статті пов’язують із недодержанням форми правочину, передбаченої Законом України «Про міжнародне приватне право». У науковому дослідженні аналізуються вимоги до форми правочину в контексті застосування різних колізійних прив’язок до регулювання такого правочину. Другу групу нікчемних правочинів, які виникають унаслідок обходу закону, становлять правочини, укладені особами, які не мають потрібного обсягу дієздатності. У статті аналізуються способи визначення дієздатності фізичної та юридичної особи в контексті застосування відповідних колізійних прив’язок. Наголошено, що встановлення місцеперебування юридичної особи не досить для з’ясування її правосуб’єктності. Після визначення, законодавством якої країни регулюється правосуб’єктність юридичної особи, доцільно з’ясувати організаційно-правову форму юридичної особи й цілі її діяльності згідно з установчим документом. Третя група правочинів, яка може виникати в міжнародно-правових відносинах і є наслідком обходу закону, представлена правочинами, які порушують публічний порядок у державі чи суспільстві. Нормативні й доктринальні дефініції публічного порядку дуже широкі. У статті обґрунтовується думка про те, що інститут публічного порядку є не лише правовим надбанням, але й охоплює інші соціальні норми в суспільстві. Звідси пропонується висновок про те, що суди повинні трактувати публічний порядок в залежності від реальних обставин, що склалися.
Опис: Барабаш, А. Г. Ознаки та наслідки обходу закону в міжнародному приватному праві України / А. Г. Барабаш, І. О. Никипорець // Юридичний науковий електронний журнал, 2021. - № 5. - С. 45-48.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.stu.cn.ua/123456789/27669
Розташовується у зібраннях:Барабаш А. Г.: наукові статті

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
11.pdf422,12 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.