Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.stu.cn.ua/123456789/28343
Назва: Особливості проведення виборів президента США
Інші назви: Feature of the US presidential election
Автори: Козинець, О. Г.
Кот, В. В.
Ключові слова: вибори
виборча система
непрямі вибори
президент США
праймериз
колегія виборників
elections
election system
indirect elections
President of the United States
primaries
electoral college
Дата публікації: 2022
Видавництво: Київ
Серія/номер: ;Т. 33 (72). - № 1
Короткий огляд (реферат): Статтю присвячено дослідженню та виявленню особливостей проведення президентських виборів у найбільш розвинутій та демократичній державі сьогодення – Сполучених Штатах Америки. Попри такий статус Сполучених Штатів, їх виборча система далеко не ідеальна, адже за понад трьохсотрічне існування самої держави вона майже не зазнала змін, у зв’язку з чим накопичила значні недоліки, що нині особливо загострюються. Проблеми виникають через самий підхід до виборів, адже під час виборів Президента США, на відміну від багатьох держав, застосовується виключно непряма виборча система, що не зазнавала змін, ще з перших виборів у 1789 році. Багато критики стосується саме такого підходу до проведення виборів, зважаючи на його не зовсім демократичні, на думку багатьох науковців, інструменти. Їх виборча система, особливо в ХХІ столітті, почала давати збій, оскільки кандидат, який отримував більшість підтримки населення, не міг заручитися підтримкою колегії виборників, у зв’язку з чим постають питання про застарілість, недемократичність та ігнорування думки більшості населення. Такий стан речей зумовив мету статті – дослідити сутність, характерні риси та особливості проведення виборів президента США, вказати на основні недоліки, що супроводжують цю процедуру. Автори досліджують поняття та сутність виборів як прямого волевиявлення народу, що наділяє певну особу, сукупність осіб або владу легітимністю, яка дозволяє провадити державну політику без особливих труднощів та за повної підтримки населення. Досліджується поняття та два основні види виборчих систем як сукупності правил та законів, що визначають порядок проведення виборів. Проаналізовано історичні аспекти, характерні риси, позитивні та негативні моменти виборчої системи Сполучених Штатів на прикладі президентських виборів. Дослідження дозволяє дійти висновку, що сучасна виборча система США, попри відверті недоліки, продовжує існувати з огляду на зацікавленість маленьких штатів та Республіканської партії США в її збереженні як єдиного механізму впливу штатів на вибори та можливість партії вигравати президентські вибори навіть за відсутності більшості голосів виборців. Автори пропонують запозичити механізм «праймериз» у виборчу систему України як додатковий механізм залучення громадян у виборчі процеси в нашій державі.
Опис: Козинець, О. Г. Особливості проведення виборів президента США / О. Г. Козинець, В. В. Кот // Вчені записки Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського. Серія : Юридичні науки. - 2022. - Т. 33 (72). - № 1. - С. 19-24.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.stu.cn.ua/123456789/28343
Розташовується у зібраннях:Козинець О. Г.: наукові статті

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Козинець, Кот.pdf254,18 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.