Abstract:
Світовий досвід розвитку кадастрових систем свідчить про неможливість їх розвитку і ефективного використання без засобів автоматизованого обліку об’єктів кадастру та інформаційної взаємодії суб’єктів кадастрових відносин. Сучасний стан розвитку кадастрових систем України визначається етапом проектування і активного впровадження автоматизованих комп’ютерних систем, які ґрунтуються на геоінформаційних технологіях, що робить актуальним підготовку фахівців, які мають відповідну теоретичну і практичну підготовку.
Фахівець спеціальності «Геодезія та землеустрій» повинен мати відповідну теоретичну і практичну підготовку в області автоматизації кадастрових систем, одержати досвід створення і використання геоінформаційних систем при розв’язуванні практичних задач кадастрових систем, а саме: використовувати геоінформаційні системи для створення індексних і кадастрових карт, проєктувати, створювати і наповнювати кадастрові бази даних, виконувати просторовий аналіз, моделювати і прогнозувати розвиток ситуацій або явищ, формувати та розробляти алгоритмі і моделі обробки даних, створювати спеціалізовані плагіни, створювати власні кадастрові системи на певну територію або сферу інтересу, а також оволодіти здібностями до самостійного та творчого мислення.
Курсовий проєкт з дисципліни «ГІС в кадастрових системах» є однією з форм організації самостійної науково-дослідницької роботи здобувачів і виконується на першому курсі здобувачами вищої освіти очної форми навчання. Курсовий проєкт також є формою підготовки здобувача вищої освіти до виконання завершальної кваліфікаційної роботи.
Description:
ГІС в кадастрових системах : метод. вказ. до виконання курс. проєкту з дисципліни «ГІС в кадастрових системах» для здобувачів друг. (магістер.) рівня вищ. освіти за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій» ден. форми навчання / уклад.: І. В. Корнієнко, С. П. Корнієнко. – Чернігів : НУ «Чернігівська політехніка», 2023. – 28 с.