Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://ir.stu.cn.ua/123456789/29599
Назва: Моделювання систем : методичні вказівки до виконання розрахунково-графічної роботи для для здобувачів вищої освіти за освітньою програмою „Комп’ютерна інженерія”
Автори: Бивойно, П. Г.
Пріла, О. А.
Бивойно, Т. П.
Дата публікації: 2024
Видавництво: Чернігів : НУ "Чернігівська політехніка"
Короткий огляд (реферат): Поняття розрахунково-графічна робота (РГР) прийшло у вищу школу з дисциплін навчальних планів інженерно-механічних спеціальностей. У межах розрахунково-графічної роботи студент повинен був виконати деякі розрахунки і графічні побудови (креслення, ескіз, діаграму), що були необхідні для вирішення деякої інженерної проблеми. До того ж часто використовувалися так звані графоаналітичні методи розрахунків. Тому назва «розрахунково-графічна робота» була, безсумнівно, доречною. Проте потім, завдання студентам, що були пов'язані з вирішенням проблем інших галузей знань, теж почали називати розрахунково-графічними роботами. З'явилися РГР з хімії, бухгалтерського обліку та інші. У цих завданнях, зазвичай, ніяких графічних елементів вже не було, залишалися тільки розрахунки, а інколи і їх не було, та назва збереглася. У курсі «Моделювання систем» виконання розрахунково-графічної є частиною самостійної роботи студентів над дисципліною. Робота передбачає проведення об’єктно-орієнтованого аналізу деякої предметної області і подальшу побудову імітаційної моделі цієї області. Ніяких розрахунків робота не передбачає, але має буди програмна реалізація моделі та проведені дослідження системи шляхом моделювання. Розрахунки виконує комп’ютер. Окрім аналізу предметної області студент має проаналізувати можливості фреймворку Simulation Java та визначити перелік класів цього фреймворку, що можуть бути використані або безпосередньо, або як батьківські класи для реалізації класів майбутньої моделі. У процесі програмної реалізації мають бути створені шар подання, шар моделі та шар компонентів. Номер варіанту завдання для РГР визначається відповідно до номера студента у списку групи. Також студент може і сам обрати предметну область для моделювання, але завдання обов'язково має бути погоджено з викладачем. Ргр студенти виконують поетапно, одночасно з виконанням лабораторних робіт. З кожного етапу створюється звіт, який є частиною звіту з лабораторної роботи. Бали за етапи розрахунково-графічної роботу виставляються з урахуванням своєчасності та якості виконання, а також оформлення розділів звіту. Результатом розрахунково-графічної роботи є jar файл, який можна виконати, а також .zip файл проекту.
Опис: Моделювання систем : метод. вказ. до виконання розрах.-граф. роботи для для здобувачів вищ. освіти за освіт. програмою „Комп’ютерна інженерія” / уклад.: П. Г. Бивойно, О. А. Пріла, Т. П. Бивойно. – Чернігів : НУ "Чернігівська політехніка", 2024. – 63 с.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://ir.stu.cn.ua/123456789/29599
Розташовується у зібраннях:Пріла О. А.: навчально-методичні видання
Бивойно Т. П.: навчально-методичні видання
Бивойно П. Г.: навчально-методичні видання
Технічні науки

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
5159 RgrSimulation2024.pdfметодичні вказівки996,12 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.